BASINDA BİZ

Demokrasi Konferansı hakkında basında çıkan haberler

Demokrasi Konferansı: Özgür bir toplumu var edebiliriz

Hazirandaki 'Büyük Demokrasi Konferansı' öncesinde hazırlıkların anlatıldığı toplantı yapıldı. Kadın, emek, ekoloji, LGBT+ hakları, eşit yurttaşlık anadilde yaşam konuları ele alındı.

DUVAR - Çağrıcıları arasında siyasetçi, yazar ve akademisyenlerin bulunduğu 'Büyük Demokrasi Konferansı' haziran ayında yapılacak. Öncesinde, İstanbul'da Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi Abidin Dino salonunda Demokrasi Konferansı toplantısı düzenlendi. Türkiye'nin dört bir köşesinden katılımcılarla kadın, emek, ekoloji, çocuk LGBT+ hakları, eşit yurttaşlık ve barış, anadilde yaşam gibi birçok konu tartışıldı.


Haberin tamamı:

https://www.gazeteduvar.com.tr/amp/demokrasi-konferansi-ozgur-bir-toplumu-var-edebiliriz-haber-1523289

16 görüntüleme

Demokrasi Konferansı’na doğru

Demokrasi Konferansı bileşenleri, önümüzdeki ay yapılacak konferans için “Karanlığa rağmen bahar uyanıyor” diyerek çağrı yaptı

Demokrasi Konferansı bileşenleri, önümüzdeki ay yapılacak konferans için “Karanlığa rağmen bahar uyanıyor” diyerek çağrı yaptı. Çağrıcılar heyeti arasında siyasetçilerin, sanatçıların ve akademisyenlerin yer aldığı konferansın tanıtımı Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapıldı.

Haberin tamamı:

https://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/demokrasi-konferansina-dogru-1839064

24 görüntüleme